Vnitřní hodnocení kvality


Podle § 77 zákona 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů je vysoká škola povinna zavést a udržovat systém zajišťování kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností a vnitřního hodnocení kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností vysoké školy, přičemž toto hodnocení spočívá v  aplikaci standardů a postupů vnitřního hodnocení kvality, ve vypracování zprávy o vnitřním hodnocení kvality, která popisuje dosažené kvalitativní výstupy vysoké školy v oblasti vzdělávací a tvůrčí činnosti a opatření přijatá k odstranění případných zjištěných nedostatků. Zprávu o vnitřním hodnocení kvality vypracovává Rada pro vnitřní hodnocení MENDELU jednou za 4 roky a každoročně ji aktualizuje o dodatky popisující změny dosažené v kvalitě a v řídících opatřeních. Zpráva o vnitřním hodnocení včetně dodatků k ní je prezentována orgánům MENDELU a jejím součástem a je zveřejňována pro Národní akreditační úřad pro vysoké školství a pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. 


Vnitřní hodnocení kvality je založeno na principu sebehodnocení všech zaměstnanců univerzity v příslušných rolích, do kterých jsou zařazeni. Pro každou roli jsou stanoveny vybrané ukazatele a k nim je nastaven standard, tedy hodnota nebo stav, jehož naplnění je očekáváno. Sebehodnocení tak přestavuje pro každého z nás příležitost zjistit, do jaké míry naplňujeme představy univerzity nebo fakulty o kvalitě v dané oblasti naší činnosti. Je jedním z hlavních pilířů systému řízení kvality na MENDELU, který je předmětem zájmu i kontrol nadřízených orgánů, včetně Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Proto je důležité zapojení všech zaměstnanců na všech úrovních řízení.


V průběhu celého roku lze podávat návrhy na změny nastavení konkrétních ukazatelů kvality, a to prostřednictvím formuláře, který lze po vyplnění snadno jedním kliknutím odeslat na adresu našeho oddělení.


Zprávy o vnitřním hodnocení:

 

 

<< <  Březen 2023  > >>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Oddělení kvality

KANCELÁŘ

  • Zemědělská 1, 613 00 Brno
  • budova A, 5.NP, dv. č. N5031

KONTAKT